Kredi kartlarına $vade farksız 12 Taksit!
Tel: (+90) 212 438 60 34-35
Türkiye geneli bayilikler verilecektir

Yeşim Taşının Faydaları

 

Taşların sağlığa etkileri      

Tarih boyunca taşların insanların ruhsal ve fiziksel sağlığı üzerine önemli etkileri olduğu görülmüş. Değerli taşlar alternatif tıpta çeşitli hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılmış.

GİZEMLİ BİR TAŞ; YEŞİM
Isı üretme özelliğinin yanı sıra, Miyang termal masaj yatağı, sağlıkla yakından ilişkili olan, yeşimden yapılmıştır. Yeşim, uzun zamandan beri doğuda uzun yaşam umudunun ve sağlığının sembolü olarak bilinir. Yeşim taşı, insan vücudu ile benzer olan dalgalar yayar. Çeşitli doğu tıbbı kitaplarına  göz atacak olursak, yeşim incinmiş organları iyileştirmeye yönelik olup, atık maddelerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur.

Çin tarihine göre, yeşim içinde bir tür iyileştirme gücü barındıran gizemli bir taştır. Kalsiyum, magnezyum, demir gibi vücudumuzun 3 temel bileşenlerini içerir. Bu nedenle yeşim yüksek tansiyon, diyabet, böbrek yetmezliği ve dolaşım bozukluğu gibi sorunları olanlar için doğal bir iyileştirme yöntemidir. Hamileler ve regl olmayanlar (adet görmeyenler) yeşim taşı  takmak durumundadır. Çünkü bu kadınlarda kalsiyum, demir ve magnezyum eksikliği söz konusudur. Yeşim aynı zamanda cildi mor ötesi ışınlardan korur ve yüksek tansiyonun yanısıra, bunamayı da önleyici özelliği vardır. Yeşim konsantrasyonu ve karar verme yetisini geliştirerek beynin alfa ışınlarını etkiler.

Yeşim, insanları neşelendiren bir özelliğe de sahiptir. Ayrıca rahatlatma etkisi de mevcuttur.  Yeşim taşının Çin tarihinde insan vücudu üzerindeki mucizevi etkisi nedeniyle kraliyet ailesi tarafından da kullanıldığı bilinmektedir. Yeşim, hücre yaşlanma sürecini yavaşlatır ve aynı zamanda vücudun doğal savunmasını ve iyileştirme gücünü daha da güçlendirir. Miyang da uzak kızıl ötesi ışınları kullanmış olduğundan, uzak kızıl ötesi ışınları iletme özelliğinden dolayı yeşimin kullanılması sonderece önemlidir. Isıtıldığında yeşim negatif iyonlar salar ve bu iyonlar da vücudun yaşlanmayı geciktirici sistemi için gereklidir. Ayrıca yeşim vücudumuzdaki chi nin dolaşımına da yardımcı olur. Alternatif tıpta chi güçtür, her şeyin özüdür. Chi düzeyi düştüğünde vücudumuzun hastalıklara direnci de azalmış olur.

Yeşim Taşı’nın Metafiziksel ve psikolojik etkileri
• Bolluğun sembolü olarak bilinen yeşim taşının, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıkları için iyi geldiği söylenir.
• Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.
• Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.
• Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.
• İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.
• Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.
• Kendisini taşıyan kişilere akıl, cesaret ve adalet duyguları verir. Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller.
• Sihir ve büyüden koruyan bir taştır. Mutluluk taşıda denilir.
• Akıl hastalığına iyi gelir,
• Stresten kurtarır. Güzel rüyalar görmeye yardımcı olur.
• Günlük kullanım için çok uygun bir taştır. Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir. Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.

Yeşim taşının fiziksel etkileri
• Pisliklerin bedenden atılmasını sağlar. Antioksidandır.
• Gözler için şifalıdır.
• Göz bozukluğuna iyi gelir
• Adet ve Doğum sancılarını giderir
• Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak biçimli bir yeşim taşı, dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olan titreşimler yayar.

 

MUYU TAŞI

MUYU TAŞI: 240 milyon yaşında, yüksek dağların antik nehirlerinde bulunan kaynakları sınırlı, nadir ve değerli bir taştır.

Muyu taşı bünyesinde bulunan selenyum,  çinko molibden, gibi birçok element sayesinde, metabolizmanın hızlanmasına ve enzim, aktivitelerinin artmasına yardımcı olur.

Kan akışına yardımcı olur, toksinlerin atılmasına destek verir.. Böylece Anti aging (yaşlanmayı) geciktirici  etki sağlar.

Yapılan deneylerde, Muyu taşının tümüre karşı direnci arttırdığı ve tömürün büyümesini engellediği, ispatlanmıştır.

Uzun süre kullanılması ile cildi canlandırır. Büyümeyi destekler, zekayı arttırır,  gelişmeyi hızlandırır ve saç dökülmesini önler.

Çok değerlidir adeta bir sağlık hazinesidir. Damar sertliği ve hipertansiyona iyi gelir.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine, normal şeker metabolizmasının  korunmasına ve kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olur.

Muyu taşını kullanıyorsanız, içindeki elementler sayesinde daha kaliteli bir hayat yaşayabilirsiniz.


 
MIYANG Medikal Sanayi Dış Ticaret Ltd. Şti.
Turgut Reis Mah. Giyimkent Koop. C-5 B179 No:11 Esenler/İstanbul
Tel: 0212 4386034-35 - Fax: 0212 4386036 - E-mail: info@miyang.com.tr